Z wykształcenia inżynier budownictwa – absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W 2022 roku obronił doktorat nt. skuteczności wtórnych hydroizolacji poziomych wykonywanych metodą iniekcji chemicznej na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Od roku 2005 jest związany z branżą chemii budowlanej. Od samego początku działalności w tej dziedzinie budownictwa jego zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień dotyczących hydroizolacji, ze szczególnym uwzględnieniem renowacji zawilgoconych budynków. Jest nie tylko aktywnym uczestnikiem konferencji naukowo-technicznych, ale również prowadzi szkolenia, m.in. dla studentów wydziałów budowlanych, inżynierów budownictwa, architektów oraz firm wykonawczych. Jestem autorem i współautorem ponad osiemdziesięciu publikacji technicznych i naukowo-technicznych. Między innymi od ponad trzech lat publikuje artykuły w ramach autorskiego cyklu: „HYDROIZOpedia, czyli renowacja zawilgoconych budynków w praktyce” w miesięczniku Izolacje.

W wolnym czasie uprawia sport – startuję w biegach ulicznych i terenowych, a okazyjnie również w triatlonie. Jest miłośnikiem kultury średniowiecznej Japonii, komiksu oraz fantastyki w wydaniu książkowym i filmowym.